Translation PLEASE!

Brankogurl
05-09-2005, 09:16 PM
Posledné miesto pre Marcela Hossu, Radivojevič ide domov!

Na posledné voľné miesto na súpiske slovenskej hokejovej reprezentácie na 69. majstrovstvách sveta v Rakúsku pribudlo v pondelok meno Marcela Hossu. Tréner František Hossa si nechával voľné miesto do poslednej chvíle a boli naň dvaja kandidáti - jeho mladší syn Marcel a Branko Radivojevič. Nakoniec ostal Čierny Peter v rukách piešťanského rodáka Radivojeviča.

[/url]"Dozvedel som sa to v pondelok ráno pred tréningom, dovtedy som nič netušil. Je to pre mňa veľké sklamanie, krivdu však necítim. Momentálne nechcem o tom hovoriť, prevládajú totiž emócie. Nechám si to prejsť hlavou. Zajtra sa na to budem pozerať inak. Jedného však bolo treba vybrať. Strávený čas s mužstvom neľutujem a šampionát budem ďalej sledovať," povedal pred svojím odchodom z Viedne Radivojevič.

"O doplnení mužstva sme začali rozmýšľať už večer po zápase so Švajčiarskom. Čakali sme na definitívne rozhodnutie lekára ohľadom zranenia Vlada Országha, vedeli sme, že je to s ním vážnejšie. Škoda toho, pretože vo zvolenskom útoku sa javil veľmi dobre. Bohužiaľ, stalo sa to, čo sa stalo," komentoval tréner František Hossa. Rozhodovanie o doplnení súpisky podľa jeho slov nebolo jednoduché.

"Zvlášť v tomto prípade, keďže išlo o môjho syna. Nerozhodol som to však iba ja, ale tím ľudí, ktorý má na starosti reprezentáciu. Braňo aj Marcel sú jednoznačne prísľubom do budúcnosti. Z hľadiska koncepcie hry sme sa však rozhodli pre Marcela. Je použiteľný v útoku s Mariánom Hossom a Paľom Demitrom. Hrali spolu na Loto Cupe a navyše ho v prípade potreby môžeme použiť aj na pozícii centra."

(javascript:ol('http://ms.hokej.sk/news/35762/index.htm%23');)Mladší z bratov Hossovcov sa v záverečnom súboji osemfinálovej E-skupiny s Kazachstanom predstaví vo štvrtej formácii po boku Juraja Štefanku a Petra Puchera. Ľuboš Bartečko ostane v tretej Handzušovej formácii, kde nastúpil po zranení Országha. "Nie je dôvod meniť prvé tri útoky. Vynútená zmena Bartečka za Országha sa ukázala ako možná alternatíva," komentoval tréner Hossa.

Kombináciou Bartečka s Handzušom sa tak oživilo ich spoločné pôsobenie v jednej formácií St. Louis Blues, kde pred rokmi vytvorili nebezpečný slovenský útok spoločne s Pavlom Demitrom. Marcel Hossa sa už na pondelňajšom predpoludňajšom tréningu predstavil v jednom útoku spoločne s Pucherom a Štefankom. Dodatočná nominácia do mužstva mu urobila radosť.

"Určite ma to potešilo. Pre Vlada Országha je však nepríjemné, že sa zranil pred rozhodujúcimi zápasmi. S Braňom Radivojevičom sme od malička kamaráti a po rozhodnutí trénerov sme si to medzi sebou vydiskutovali. Medzi nami je úplná pohoda. Určite nebolo príjemné doteraz čakať v hľadisku, ale po každom tréningu sme si s Braňom ešte pridávali. Kondične som v pohode. Zápasová prax mi bude trochu chýbať, ale budem sa snažiť," dodal na záver Marcel Hossa, ktorý odohral celý ročník v drese švédskeho tímu Mora IK a v 48 stretnutiach nastrieľal osemnásť gólov.

Discover Yahoo!
Get on-the-go sports scores, stock quotes, news & more. [u]Check it out! (javascript:ol('http://us.rd.yahoo.com/evt%3d32661/*http://discover.yahoo.com/mobile.html');)