Mensator

Legoglu
12-23-2003, 09:48 AM
Could someone translate this please?
What are they saying about Lukas?
Ottawa 67's fan


Vánoce české dvacítky? Stěhování do Helsinek, večer řízek, losos a jedno překvapení
Závěrečný přípravný zápas mají za sebou reprezentanti do dvaceti let. V pondělí večer jasně přehráli Rakušany. Soupeři nasázeli jedenáct branek, přičemž čtyři góly vstřelil Jiří Hudler. Navíc došlo i k jedné zajímavé kuriozitě. V dresu soupeře nastoupil na poslední třetinu náš gólman Lukáš Mensator. "Rakušané měli problémy s brankáři. Prvního přepadla horečka, druhý se z nemoci teprve dostával. Jejich manažer nás požádal, jestli bychom vypomohli. Čekalo se, kolik toho rakouský gólman vydrží. Nakonec šel ze hry po dvou třetinách a měl toho fakt dost. Lukáš v zápase dochytal posledních dvacet minut," vysvětluje vedoucí české výpravy Petr Husička.


Mensator dělal, co mohl, přesto inkasoval pět branek. " Měl to těžké. My jsme hráli přesilovky, jednu z nich dokonce dvojnásobnou. Zápas se povedl Jirkovi Hudlerovi, v pohodě ale byli i ostatní hráči.Trenéři si pochvalovali, že mohli procvičit herní činnosti a že si tým dobře zastřílel. I to nasazení Mensatora se nám hodilo." doplňuje Petr Husička.

Gólman kanadské Ottawy oblékl na dvacetiminutovku hry rakouský dres, což je tedy hodně kuriózní a málo vídaná záležitost. "Na stadionu jsem sehnal jednu paní, která Lukáše vyfotila. Bude to pro něho určitě pěkná památka. Chytat za Rakousko, to se hned tak někomu nepovede," líčí s úsměvem generální manažer naší dvacítky.

nazzy
12-23-2003, 12:02 PM
I'd like to know too. Sounds interesting.

endacka
12-29-2003, 08:50 AM
Well, in the exhibition game against Austria, Mensator played in the 3rd period for Austrian team, because they had some troubles with their goalie.